Bengaluru shahridagi Acharya Texnologiya Instituti O‘zbekiston Respublikasi, Buxoro viloyati hokimi janob Zaripov Botir Komilovich boshchiligidagi nufuzli delegatsiyani qabul qilish sharafiga muyassar bo‘ldi. Tashrifdan maqsad taʼlim va axborot texnologiyalari sohalarida hamkorlik imkoniyatlarini oʻrganish, Hindiston va Oʻzbekiston startaplari oʻrtasidagi hamkorlikni rivojlantirishdan iborat. Bundan tashqari, delegatsiya O‘zbekistonning Buxoro shahrida mavjud bo‘lgan imkoniyatlarni o‘rganish uchun hind startaplarini jalb qilishga intildi.
Birinchi kun: Delegatlar Bengaluruda joylashgan taniqli IT va farmatsevtika ko'p millatli korporatsiyalari (MNC) va xususiy startap korxonalar bilan keng ko'lamli uchrashuvlar o'tkazdilar. Ushbu munozaralar yaqin kelajakda potentsial hamkorlikni rivojlantirishga qaratilgan. Achariyalik taniqli shaxslar hamrohligida delegatsiya Google, IBM, Microsoft, Intel va boshqa yetakchi kompaniyalarning ofislariga tashrif buyurdi.
Ikkinchi kun: Acharya kampusida 150 dan ortiq oldindan roʻyxatdan oʻtgan kompaniyalar va ularning vakillarini jalb etgan yirik sarmoyadorlar uchrashuvi boʻlib oʻtdi. Tadbirda Buxoro viloyatining kelajakdagi istiqbollariga oid ma’ruzalar tinglandi. Keyingi yuzma-yuz uchrashuvlar shaxsiy muhokama xonalarida o‘tkazildi va natijada shu kuni 18 ta o‘zaro anglashuv memorandumlari imzolandi.

Acharya Institute of Technology, Bengaluru, was honored to host a distinguished delegation led by Mr. Zaripov Botir Komilovich, the Governor of Bukhara, Republic of Uzbekistan. The visit aimed to explore collaborative opportunities in the realms of education and information technology, fostering partnerships between Indian and Uzbek startups. Additionally, the delegation sought to attract Indian startups to explore the burgeoning opportunities available in Bukhara, Uzbekistan.
Highlights of the Visit: It is the process of optimizing websites and content so that they appear higher in search engine results pages (SERPs) for relevant keywords.
Day One: The delegates engaged in extensive meetings with renowned IT and pharmaceutical multinational corporations (MNCs) and unicorns based in Bengaluru. These discussions aimed at fostering potential collaborations in the near future. Accompanied by distinguished personalities from Acharya, the delegation visited the offices of leading companies such as Google, IBM, Microsoft, Intel, among others.
Day Two: A large-scale investors' meet was hosted at the Acharya campus, attracting over 150 pre-registered companies and their representatives. The event featured presentations on the promising future prospects in the Bukhara region. Subsequent face-to-face meetings were conducted in private discussion rooms, resulting in the signing of 18 Memoranda of Understanding (MoUs) on the same day.