Dastur sun'iy intellekt sohalarining texnik ehtiyojlarini qondiradigan asosiy ko'nikmalarni rivojlantirishga qaratilgan. Xususan, ular muammoni aniqlash, ma'lumotlarni tayyorlash va o'rganish, haqiqiy muammoga qo'llanilishi mumkin bo'lgan modellar, echimlar yaratish uchun zarur bo'lgan matematik tushunchalarni muloqot qilishni o'rganadilar. Shuningdek, biznesga foyda keltiradigan qarorlarni qo'llab-quvvatlaydigan natijalarni ishlab chiqarish uchun turli fanlararo elementlarni birlashtirish.
Dasturni tugatgandan so'ng, magistratura talabalari sun'iy intellekt sohasida zarur bo'lgan vositalar haqida chuqur tushunchaga ega bo'ladilar. Ular o‘z bilimlarini turli sohalarda, jumladan, fintech, sog‘liqni saqlash, video o‘yinlar, virtual reallik va kengaytirilgan haqiqatda qo‘llash imkoniyatiga ega bo‘ladilar.
Qiziq, shuni ma'lum qilamizki, xabarlarga ko'ra, Hindistonda bulut bozori juda kengaymoqda va 2026 yil oxiriga kelib 13,0 milliard dollarga yetishi kutilmoqda. B.Tech keyin. Kompyuter fanlari, taklif qilinadigan ish haqi odatda yuqori va kelgusi yillarda yanada oshishi kutilmoqda. Ushbu dastur davomida ega bo'ladigan ko'nikmalar haqida gapirganda, biz bulutli hisoblash, AWS/Azure, bulutli migratsiya, SAP, bulut xavfsizligi, mashinani o'rganish va boshqalar haqida gapiramiz. Bulut - bu kuchli va kengayib borayotgan texnologiya bo'lib, u rivojlanishda davom etadi va yangi imkoniyatlarni ochadi.

info@acharya.uz   +998 (55) 301 0009   Acharya University, Uzbekistan.
Программа направлена на развитие ключевых навыков, соответствующих техническим потребностям отраслей искусственного интеллекта. В частности, они научатся передавать математические концепции, необходимые для определения проблемы, подготавливать и исследовать данные, создавать модели, решения, применимые к реальной проблеме. А также интегрировать различные междисциплинарные элементы для получения результатов, поддерживающих решения, которые приносят пользу бизнесу.
По завершении программы аспиранты смогут получить глубокое представление об инструментах, которые требуются в области искусственного интеллекта. Они смогут применить свои знания в различных областях, включая финтех, здравоохранение, видеоигры, виртуальную реальность и дополненную реальность.
Сфера деятельности
Ради интереса позвольте нам сообщить вам, что, согласно отчетам, облачный рынок в Индии чрезвычайно расширяется и, как ожидается, достигнет 13,0 миллиардов долларов к концу 2026 года. После B.Tech. Информатика, предлагаемая зарплата, как правило, высока и, как ожидается, в ближайшие годы вырастет еще больше. Говоря о навыках, которые вы приобретете во время этой программы, речь идет об облачных вычислениях, AWS / Azure, миграции в облако, SAP, облачной безопасности, машинном обучении и многом другом. Облако - это мощная и расширяющаяся технология, которая будет продолжать развиваться, а также открывать новые возможности.